EZ-Rounded
doctor

Orta Yüz ve Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu yaptıran cekici kadın

Elmacık kemikleri yüz güzelliğinin %70’ini temsil eder ve bireyler giderek daha fazla elmacık kemiklerinin önemini fark ettiğinden yanak dolgusu-orta yüz dolgusu, dudak dolgusundan sonra en sık yapılan dermal dolgu uygulamasıdır. Yanak dolgusu tekniği yanak bölgesini dolgunlaştırmak ve yanakları konturlamak için yapılan en etkili yöntemlerden biridir. Yanak- Orta yüz dolgusu yüz hatlarına hoş bir mimari ve gençliği geri kazandıracaktır. Belirgin ve dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak istiyorsanız, yanak dolgusunu düşünebilirsiniz.

 

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır:

Yanaklarda Hacim Kaybı: Yaşlandıkça yanaklar sönük görünmeye başlayabilir ve orta yüz bölgeleri sağlıklı, genç hatlarını kaybeder. Dolgu ile yanaklara hacim kazandırmak mümkündür.

Belirgin Nazolabial Kıvrım: Gülümseme çizgileri olarak da bilinen nazolabial kıvrım, burundan ağız köşesine kadar uzanan parantez benzeri çizgilerdir. Yaşlandıkça hacim, sıkılık ve elastikiyet kaybından dolayı nazolabial kıvrımlar daha belirgin hale gelir. Nazolabial kıvrımların belirginliğin artmasının diğer bir nedenide yüzün aşağıya ve öne doğru sarkmasıdır. Yanaklara yapılan dolgu ile  yüz bölgesini yukarıya ve dışa doğru kaldırarak nazolabial kıvrımların belirginliği azalacaktır. Nazolabial kıvrımlar, yaşın en büyük göstergeleri arasındadır.

Kozmetik İyileştirme: 20’li ve 30’lu yaşların başındaki birçok kişi, yüz hatlarını daha belirginleştirmek için yanak dolgusu yaptırmak isteyebilirler. Elmacık kemikleri yüz kemik yapısının odak noktasıdır. Elmacık kemiklerini dolgu maddeleri ile dolgunlaştırmak sadece orta yüzü kaldırmakla kalmaz, üst yüze de hoş bir gençlik verir. 

 

Yanak- Orta Yüz Dolgusu

Bir dolgu enjeksiyon tedavisi 20-30 dakika sürebilir.

İşlemden önce, taleplerinizi değerlendirmek ve tam olarak ne kadar dolgu maddesine ihtiyacınız olacağını belirlemek için bir ön görüşme yapılacaktır. Kliniğimizde dolgu enjeksiyonları öncesinde her hasta için ücretsiz ön görüşme hizmeti sunar. Siz ve biz tedavi planında hem fikirsek aynı gün içinde uygulamanızı yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrasında günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Küçük şişlikler ve morlukların az olmakla birlikte olabilme ihtimali vardır, ancak ilk birkaç gün içinde gerileyecektir.

 

Yanak-Orta Yüz Dolgusu Uygulamasından Sonra;

Enjeksiyondan sonraki ilk birkaç gün boyunca yanaklarınızın üzerine yatmaktan kaçınmalısınız. Sırt üstü yatmaya çalışın.

Ayrıca enjeksiyon işleminden 48 saat sonra dolgu tamamen şeklini alana kadar yorucu egzersizlerden kaçınmanız gerekir.

Yüzünüze işlem yapıldığı gün dokunmaktan kaçının ve makyaj yapmayın.

 

Yanak Dolgusunun Kalıcılık Süresi?

Yanak dolguları altı aydan iki yıla kadar süren kalıcılık süresi vardır.

 

Yanak Dolgusunun Maliyeti

Yanak dolgusunun maliyeti kullanılan dolgu ürününe, ne kadar dolguya ihtiyaç duyulduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gerçek maliyeti belirlemek için doktorunuzla bir ön görüşmeye yapmanız gerekmektedir.