EZ-Rounded
doctor

Nefertiti Botoksu, Boyun – Dekolte Botoksu

Yüzünüz kusursuz olsa bile boynunuz gerçek yaşınızı ele verebilir? Yüzümüzü yıllar içinde olan değişimlere karşı korurken, boyun ve dekolte bölgemizi ihmal etmemeliyiz.
Platisma (boyun) bantları, boynunuzda köprücük kemiğinizden çene bölgesine kadar ön bölgede, sol ve sağ tarafta uzanan boyun kaslarının yaşlanması ve kalınlaşmasından kaynaklanır. Bu kaslar, şaşırmış veya korkmuş bir ifadeyle ağzın köşelerini aşağıya doğru çeker. Herhangi bir mimik yapmadığınız zamanda da bu ifade devam edebilir. Bazı araştırmalar, aşırı cep telefonu kullanımının platisma kası üzerinde baskı oluşturarak hoş olmayan çizgilere neden olabileceğini göstermiştir.

Boyun bölgesindeki yatay boyun çizgileri ve kırışıklıklar yıllar içinde oluşabilir veya bazı kişilerde genetik olarak genç yaşlarda da olabilen çizgilerdir. Yatay boyun çizgileri ve kırışıklıklara botoks uygulaması ile çizgiler yumuşatılır ve önemli ölçüde belirginlikleri azaltılır.
Çene alt sınırına ve boyundaki bantlara botoks uygulanması ile yüzün alt çene konturunun düzenlenmesine “Nefertiti lift” denilmektedir. Bu yöntem Antik Mısır kraliçesi olan Nefertiti’nin mükemmel boyun ve çene konturunu gösteren heykelinden esinlenilmiştir.