EZ-Rounded
doctor

Mineral Aşı-Sıvı Yüz Germe

Hem kolajen sentezini uyaran hem de volüm etkisi yaratan dolgulara “akıllı dolgu” olarak tanımlanmakta. Akıllı dolgular hem dolgu amaçlı kullanılır hem de seyreltilerek daha sıvı hale getirilen formu volümden daha çok deride yeni kolajen ve elastin yapımını artırarak remodeling (yapılandırıcı) etkinlik için kullanılmaktadır.

  • Elastikiyet kaybı belirgin olan, ince çizgileri ve sarkma olan her alanda rahatlıkla uygulanır. İdeal uygulama alanları yüz, boyun, göğüs, karın, kalça, kollar, dirsekler ve dizleri içerir. 

          Yüzde oluşan tüm kırışıklık belirtilerinde ve sarkıklığın olduğu durumlarda,

          Boyun kırışıklıkları var ise,

          Dekolte bölgesindeki lekelenmeler ve kırışıklıklarda, 

  • Soluk, donuk ve nemi azaltmış ciltlerde
  • 30 yaş ortalarından itibaren cilt yapısını yapılandırarak, cilt kalitesini artırmak isteyenlere, ince çizgilerinin- sarkmalarının oluşmasını azaltmak isteyenlere 
  • El üzerindeki lekelenmelerde- kırışıklıklarda-hacim kaybında
  • Kollar ve dirseklerde yaş ile oluşan sarkmaların veya elastikiyet kaybına bağlı oluşan dirseklerde ve dizlerdeki deri katlantıların azaltılmasında
  • Selülitte tedavisinde, selülit alanlarındaki gamze görünümünü gidermekte 
  • Uygulama öncesinde cildinizin yapısına, uygulama alanına bağlı olarak dilüsyon (seyreltme) oranı belirlenir. Boyun için farklı dilüsyon oranı- yüz için farklı dilüsyon oranı veya kalın deriye sahip olanlarda, ince deriye sahip olanlarda farklı dilüsyon oranlarına mevcuttur. Cildinizin durumuna göre uygun dilüsyon oranları belirlenir.
  • Uygulama öncesinde uygulama alanı temizlendikten sonra Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe) cilt altına uygulanmaktadır.
  • Ortalama uygulama süresi 30 dakika kadardır.

 

Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe) her mevsim uygulanabilen bir işlemdir.

Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe)yı tek seans şeklinde sıklıkla kullanılmaktadır. Cildinizin durumuna göre 1-3 ay aralıklarla 3 seans uygulanabileceği protokollerde mevcuttur.

Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe)da kullanılan FDA onaylı CaHA biyouyumlu, biyolojik olarak parçalanabilen ve emilebilir biyostimülatör bir maddedir. Bu nedenle bir alerjiniz olmaz. Fakat uygulama sonrasında her işlem sonrasında olduğu gibi 2-3 gün kadar sürebilen ödeminiz olabilir

Yapılan Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe) uzun süre herkes tarafından fark edilen büyük bir etkisi vardır. Uygulanan bölgelerde daha sıkı olmasını ve elastikiyetinin artması görülür. Cilt yapısının belirgin şekilde düzelterek gençleştirir ve aynı zamanda pürüzsüz hale getirir. Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe) uygulandıktan 2 ay sonra cildi uyarıcı etkinliği belirginleşmekte ve deride yeni kolajen-elastin liflerinin sentezini uyarmakta. Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe)da kullanılan FDA onaylı CaHA biyouyumlu, biyolojik olarak parçalanabilen ve emilebilir biyostimülatör bir maddedir. Özellikle kolajen biyostimülasyonu sağlayan eşsiz bir üründür.  Dokularda ortalama kalış süresi 9-18 aydır (etkinlik süresi).

Cildinize yapılan tüm işlemlerden sonra 2 hafta boyunca cildin tahriş olmasına neden olacak kese veya peeling gibi işlemler yapılmamalıdır. Sauna, hamam gibi buharın ve sıcaklığın yoğun olduğu aktiviteler yapılmamalıdır.

İşlem yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır.

Diğer medikal estetik ve cilt gençleştirme uygulamalarında olduğu gibi Mineral Aşı (Sıvı yüz Germe) uygulaması da belirli periodlar halinde tekralanması tedavinin devamlılığı için önemlidir.

Doç. Dr. Ebru Karagün

        Dermatoloji Uzmanı

Bir kadın hak ettiği yaştadır(Coco Chanel)

Hayat her zaman yakaladığımız yerden başlar