doctor

Mezoterapi

Mezoterapi

Cilt yaşlanması iç faktörlere (kronolojik-yaşa bağımlı ) ve dış faktörlere bağlıdır. Kronolojik faktör genetik olmakla birlikte, dış faktörler arasında UV ışınları, sigara içimi, alkol tüketimi, kötü beslenme, psikolojik ve fiziksel stress, çevre kirliği yer almaktadır. Kronolojik yaşlanma genetik programa bağlı olduğundan sonuçları bireysel farklılıklar gösterir, kronolojik yaşlanmayı kronik uzun süreli maruz kalınan dış faktörler daha da hızlandırır. Mezoterapi ürünlerindeki antioksidan maddelerin yaşlanmayı tersine çevirebildiği iyi bilinmekle birlikte bu ürünler hem cildin nem dengesini düzenlerler  hem de fibroblast aktivasyonunu artırarak cilt gençleşmesine  katkı da sağlarlar.

Yüz ve boyun bölgesindeki zamana bağlı olarak görülebilen değişiklikler farklı şekilde değerlendirilebilir. Bu değerlendirmelerde yüz;

Yüz ve boyun mezoterapisinde amaç; hücresel aktivitenin yenilenmesi ve stimülasyonu ile fibroblastların sentez kapasitelerinin arttırılması, yeni kollajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi ile derinin neminin, parlaklığının ve sıkılığının artırılması hedeflenir.
► Donuk, cansız , yorgun görünümlü cilt
► Hafif elastikiyet ve parlaklık kaybı hafif-orta (Glogau I / II; Rubin I / II; Le Coz I / II)
► Sigara içenler, çevre ve güneş hasarlı cilt
► Hafif akne (kimyasal peeling ve geleneksel terapilerle birlikte kullanılır)
► Yağlı, hiperseborik cilt
► Deride kök hücreleri uyaran aktif maddeler; PRP

Mezoretapi ürünlerin içinde esas olarak vitaminler, mineraller, aminoasitler, nükleik asitler, koenzimler, sitokinler içermekte birlikte bazı mezoterapi ürünlerinde hyaluronik asit, glutatyon, vitamin C, transeksamik asit ürünleri bulunmaktadır. Ve aynı zamanda deride kök hücreleri uyaran PRP uygulamasıda mezoterapi uygulamasıdır. Doktorunuz uygun mezoterapi seçimini yaşınıza, yaşam tarzınıza ( sigara- alkol tüketimi- stresli- yoğun yaşantınıza), güneş maruziyetinizi değerlendirerek karar verir. Yaz döneminde özellikle güneş hasarını azaltacak, lekelenmeyi önleyecek mezoterapiler düşünülmekle birlikte, kış döneminde ise daha çok cildinizin nemini sağlayarak hyaluronik asit içeriği olan mezoteapi ürünlerini tercih edilir.

Mezoterapi cildinize bir yatırımdır. Yaşlanma sürecinizi geciktirir, işlem uygulandıktan sonra sizin cildinizde fark ettiğinizden daha fazla gençleşme süreci cildinizin alt tabaklarında gerçekleşir. Mezoterapi her yaşta önerilmekle birlikte başlangıç yaşı 20’li yaşlardır. Çünkü cildimiz 20’li yaşlarda yaşlanmaya başlar, biz yaşlanma süreci ne kadar önce yavaşlatmaya başlarsak ileri yaşlarda dolgu uygulaması- ip uygulamalarına gereksinimlerini hayatınız da o kadar ötelersiniz.

Uygulama Sıklığı:
Tedavi sıklığı büyük ölçüde hasta uyumu, mali durum ve tedavi öncesi cilt değerlendirmesine bağlıdır. Uygulama için önerilen birkaç tedavi şeması vardır. 1.Tedavi başlangıçta 2 haftalık aralıklarla 3-6 tedavi, her 6 ayda bir idame tedavisi şeklindedir. 2.Diğer önerilen tedavi şeması 3 ay boyunca ayda bir daha sonra 3-4 ayda bir olacak şekilde eğer hasta daha hızlı sonuç almak isterse ilk 3-4 seans 2 haftada bir gerçekleştirilebilir.

Uygulama Maliyeti:
Sizlere uygulanan mezoterapi ürününe- uygulama sıklığına göre değişmektedir. Fiyat değerlendirmesi için 0533 269 12 71 veya 0312 557 46 46 telefonlarından iletişime geçebilirsiniz.

Mezoterapi sonrası hastanın dikkat etmesi gereken durumlar:
Uygulama sonrası en az 8 saat boyunca yüz ve boyun bölgesini yıkamamaları , terlememeleri ve spor yapmamaları önerilmelidir. Hastalara ayrıca en az 72 saat güneşlenmemeleri ve mikrodermabrazyon, lazer ve radyofrekans işlemlerinden kaçınmaları gerektiği bildirilmelidir