EZ-Rounded
doctor

Karbon Peeling

genc_guzel_kadın_cilt_islemi_goruyor_peeling

Karbon Peelingle Daha Parlak-Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling ciltteki fazla yağın dengelenmesinde, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, aktif sivilcelerin kurutulmasında ve önlenmesinde, cilt tonusunun-parlaklığının artırılmasında, ciltteki yüzeyel lekelerin giderilmesinde etkili bir cilt yenileme tedavisidir. Karbon peeling uygulaması ile ölü derilerden arınmış, daha parlak ve canlı görünümlü bir cilde kavuşmanız mümkündür. Q anahtarlı ND Yag lazerle uygulanan karbon peeling işlemi güvenle uygulatabileceğiniz ve yan etkisi olmayan bir işlemdir. Her bir lazer atışı ile karbon molekülleri patlayarak gözeneklerde kapanma ve daralma oluşturur. Karbon moleküllerinin patlaması ile ciltteki fazla yağ dengelenmiş ve böylelikle aktif akneler de sönmüş olur.

Karbon peeling uygulamasının diğer bir özelliği de lazerin sağladığı ısı artışı sonucu derideki kollajen uyarılması ve ciltte sıkılaşma sağlayarak, ince çizgileri azaltmasıdır.

 

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Q anahtarlı ND Yag lazerle karbon peeling uygulamasında tüm yüze karbon partiküllü solüsyon sürülür. Uygulanan solüsyonun cildin altına emilmesi için 15-20 dk kadar beklenir. Bekletilen süre içerisinde cilt gözenekleri karbon solüsyonunu iyice emer. Sürülen karbon kuruduktan sonra Q anahtarlı ND Yag Lazerle atış atılarak uygulama yapılır. 

Karbon peeling uygulamasının seans aralıkları hastanın yaş, ihtiyaç ve cilt gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Karbon peeling hastanın tedavi durumuna göre 1-2 hafta aralıklar ile 6-10 seans olarak uygulanabilir. Etkinliğini 3 seanstan sonra belirgin olur. Cilt sorunları ne kadar fazlaysa seans çokluğu ona göre değişir.

 

Karbon Peeling hangi amaçlarla kullanılır?

  •   Aktif akne (sivilce) tedavisi ve sivilcelerin önlenmesinde,
  •   Ciltteki fazla yağın dengelenmesinde
  •   Gözenek sıkılaştırma,
  •   İnce kırışıklıklarının tedavisi (antiaging),
  • Cilt parlaklığının artırılmasında
  • Yüz bölgesindeki lekelerin tedavisi (güneş lekeleri, melazma, ağda gibi herhangi bir işlem sonrasında oluşan özellikle yüzeyel lekelerin giderilmesinde)

 

Avantajları Nelerdir;

Her cilt tipine uygulanabilen bir işlemdir, Koyu renkli cilde sahip kişilerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Her mevsim uygulanabilir

Ağrısı veya acısı yoktur

İşlemin etkisi 3-4. Seanstan sonra görülmeye başlar

İşlemin Uygulama süresi kısa ve pratiktir.

Uygulamadan sonra kabuklanma, ciltte soyulma, yara olmamaktadır.

Uygulamadan hemen sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.