doctor

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarih boyunca tüm kültürlerde kadınlar için dolgun ve belirgin dudaklar daha güzel ve çekici olarak algılanmıştır. Dudaklarınızın doğal ve dolgun olmasını istiyorsanız dudağınızın anatomik yapısına uygun ve doğru teknikle dolgu uygulamaları yapılmalıdır. Doğru teknikle uygulama kadar uygulanan dolgu maddesi de önemlidir.

Kozmetik Uygulamalarda İlk Görüşme Ücretsizdir

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey

Sıkça Sorulan Sorular

Dudak dolgusu hyalüronik asit içeren dolguların dudak içine iğne aracılığıyla uygulanması ile olur. Yüzünüzün estetik harmonisine, dudağınızın anatomik yapısına ve kişinin istekleri doğrultusunda dudak dolgunuzun nasıl olacağı belirlenir. Ve uygun teknik ve dolgu ile uygulama tamamlanır.

Dudak dolgusundan sonra ödem gelişebilir. Bu ödem bazı kişilerde rahatsız edebilecek boyuta ulaşabilir. Dudak dolgusu sonrasında her saat başı 5-10 dk buz uygulaması yapabilirsiniz. Eğer ödeminiz çok olursa doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz. Ortalama ödem 3-4 güne gerileyecektir.

Dudak dolgusundan sonra ilk 24 saat sıcak içecekler ve yiyeceklerden uzak durunuz. Ödem oluşması durumuna karşın İlk 24 saat, saat başı 5-10 dk buz uygulaması yapabilirsiniz.

Hamileyken veya emzirirken dudak dolgusu yapılabilir fakat bu durum bireysel farklılıklar gösterebilir. Doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Dolgun dudaklar için öncelikle doktorunuzun sizi değerlendirmesi gerekmektedir. Dudağınızın anatomik yapısına ve yüzünüzün şekline uygun olarak dolgun ve göz alıcı dudaklara hyalüronik asitli dolgularla sahip olabilirsiniz.

Dudak dolgusundan sonra topaklanma olabilir genellikle 2 hafta içinde dağılır eğer bu süre zarfında dağılmazsa doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Dudak dolgusu iğneyle yapılan bir uygulamadır. Dudak bölgesi de hassas bir alandır. Bu nedenle işlemden yarın saat önce lokal anestezik krem uygulanmaktadır. Bu şekilde ağrı minimalize edilmektedir.

Altın iğne (scarlet-x) uygulamaları genellikle 3 seans olarak planlanır, eğer akne izleri- çatlaklar için yapılacaksa 6 seansa kadar uzayabilir.

Altın iğne (scarlet-x) cildin üst tabakasını hasarlandırmadığından her mevsim yapılabilir.

Altın iğne (scarlet-x) uygulaması ortalama 30-45 dakika kadar sürer.

Scarlet X cildin bir bütün olarak gençleştirilmesinde, ince kırışıklıkların giderilmesinde, cilt lekeleri-kızarıklığı tedavi edilmesinde, cilt tonunun aydınlatılmasında, gözeneklerin sıkılaştırılmasında, akne izlerinin iyileştirilmesinde, deri çatlaklarının (stria) tedavisinde güvenlik ve etkinlik açısından klinik olarak kanıtlanmış FDA onaylı bir cihazdır.