doctor

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Şekillendirme

Burun sırtında tümsekli görünümüz varsa, burun ucu düşüklüğünüz mevcutsa ve ameliyat olmak istemiyorsanız burun dolgusu seçeneğini düşünebilirsiniz.

Kozmetik Uygulamalarda İlk Görüşme Ücretsizdir

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey

Sıkça Sorulan Sorular

Burunda estetik olarak kişiyi rahatsız eden şekil düzensizliklerinde, burun ucu düşüklüğünde ve ameliyat olmak istemeyen kişilerde burun dolgusu uygulanmaktadır. Dolgu olarak hyalüronik asit içeren dolgular tercih edilmektedir.

Dolguların kalıcılık süresi bireysel farklılıklar göstermekle birlikte ortalama 9-12 ay kadardır. Burun bölgesi hareketli bir alan olmadığından dolgu süresi bazı kişilerde 18 aya kadar uzayabilmektedir.

Burun dolgusunda kullanılacak olan hyalüronik asit içeren dolgular iğne aracılığıyla burunda ihtiyaç olan alana uygulanır.

Burun dolgusunda kemik gelişim sürecinin tamamlanması için 18 yaşından sonra yapılması uygundur.

Buruna uygulanan dolgular burunda eksik olan alana uygulandığından burunda bir büyüme yaratmayacaktır. Tabii ki doğru uygulama ve doğru teknikle yapılırsa.

Burun dolgusu yapıldıktan sonra etkinliğini hemen fark edeceksiniz. Genellikle 2 hafta sonra kontrol uygulaması yapılır. Nihai sonuca 2 hafta sonra ulaşırsınız.

Burun dolgusunda uygulama süresi değişkenlik göstermekle birlikte 15-30 dk sürer.

Burun dolgusu sonrasında ödem olma ihtimali azaltmak için buz uygulaması yapılabilinir.

Burun dolgusu ile burundaki şekil düzensizlikleri giderildiği ve burun ucu kalktığı için daha simetrik bir görüntü olacaktır. Bu görüntüde buruna küçülmüş hissiyatı vermektedir.