Scarlet X - Ez Derm
blog img

Scarlet X

SCARLET X UYGULAMASI

Yaşlandıkça cilt artık eskisi kadar esnek ve pürüzsüz olmamakla birlikte bu durum kırışıklıklara ve lekelenmelere neden olabilmektedir. Ancak cildin yenilenmesine ve daha genç görünmesine yardımcı olmak için yapılabilecek çok fazla işlem bulunmaktadır. Pürüzsüz ve doğal bir cilt görünümü için Scartlet-X hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek için blog yazısını okumaya devam edebilirsiniz.

Scarlet-X Hangi Amaçla Uygulanır?

Tüm cilt katmanlarındaki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu uygulama, özel tasarlanmış başlıkla cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte rejuvenasyon (yenilenme) sürecini başlatır.

Scarlet-X Kullanım Alanları Nelerdir?

1. Kırışıklık

Scarlet X, cilt doku mimarisini oluşturan fibroblast hücreleri uyararak kolajen ve elastin üretimini artırırlar. Kolajen cildimizde gerginliği sağlayan, cildimizi yer çekimine ve sarkmalara karşı koruyan bileşendir. Elastin ise cildimizde elastikiyeti sağlar, elastin liflerinin azalması ise ciltte ince kırışıklıklara neden olur. Sarkan ve gevşek cilt görünümünün iyileştirilmesinde, ince kırışıklıkların azaltılmasında etkinliği olduğundan, eğer total cilt gençleştirilmesi düşünüyorsanız altın iğne uygulamaları oldukça doğru bir tercihtir.

2. Gözenekler

Scarlet-X uygulaması, ciltte sebum (yağ) salgısını düzenleyerek gözenekleri küçültür ve ayrıca sivilce(akne) çıkışlarını azaltıcı etkinliği mevcuttur.

3. Akne (Sivilce) İzleri

Sivilceler eğer derinin derin tabakaları da etkilenirse deride çökmeler şeklinde izler görülebilmektedir. Bu izler yıllar içerisinde daha da belirginleşecektir. Akne skar izlerinin görünümünün iyileştirilmesinde hem tek başına hem de diğer tedavilerle beraber uygulanmasının sonuçları çok tatmin edicidir.

4. Cilt çatlağı (stria)

Kişinin kilo alıp vermesine, gebeliğe, hızlı boy uzamasına veya kortizon kullanımına bağlı gelişen cilt çatlaklarının görümünün iyileştirilmesinde gayet yüz güldürücü sonuçları mevcuttur.

5. Yara- Yanık İzleri

Ameliyat veya travma sonrasında oluşan yara izlerinin görünümünün iyileştirilmesinde kullanılır ve pozitif neticeler alınmasını sağlar.

6. Cilt Lekeleri-Kızarıklık

Cilt lekelerinin ve ince kılcal damarların tedavisinde etkinlik göstererek cilt tonu eşitsizliğini önemli ölçüde azaltır. Cildin yenilenmesi, gençleştirilmesi (antiaging) amacıyla son yıllarda radyofrekans teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır. Yaşlanma sürecini durduramayız ama yavaşlatabiliriz. Bu yavaşlatmayı ise cilt kalitesini artırarak sağlayabiliriz. Kullanılan bu teknoloji ile cilt yenilenmesi sağlanarak hem sarkan, gevşek cilt görünümünü ve ince kırışıklıkların azaltılmasını hem de yaşlanma sürecini geciktirerek çifte etkinlik sağlamış olursunuz. Cilt kalitesini artıran cihaz işlemlerinde radyofrekans yöntemi gold standart bir uygulamadır. Scarlet-X, radyofrekans teknolojisinde FDA onayı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde Silikon Vadisi’nde üretilen yüksek gelişmiş teknolojiye sahip olan bir cihazdır.

Scarlet-X İşlemi Ağrılı Mıdır?

Scarlet-X Uygulamasına Ne Zaman Başlamalıyım?

Scarlet-X Beraberinde Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Scarlet-X Tedavisinin İyileşme Süresi Nasıldır?

Scarlet-X Uygulaması Sonrasında Yan Etki Olur Mu?

Scarlet-X Seans Sayısı ve Sonuçlar

Scarlet-X Neden Farklıdır?

Popüler Uygulamalar

  • Dolgu Uygulaması
    Günümüzde artık yüz estetiği ile ilgili cerrahi olmayan işlemler çok daha fazla tercih edilmektedir.
  • Scarlet X
    Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte rejuvenasyon (yenilenme) sürecini başlatır.
  • Endolift
    It is a combined laser application that offers skin renewal and facial contouring together.

Sosyal Medya